KLATKI I WOLIERY

Poniżej znajduje się kilka zdjęc moich wolier i klatek hodowlanych.
Woliery mam cztery o wymiarach 1m szerokości, 2m głębokości i 2m wysokości. Są to typowe woliery hodowlane. Kto wie, może w niedalekiej przyszłości pokuszę się na wolierę ozdobną lub jeszcze kilka wolier hodowlanych ?


Z tyłu wolier doczepione są cztery klatki hodowlane o długości 80cm. Mają one podwójną siatkę na okres letni. Zimą zamiast zewnętrznej siatki zakładam (przy dużych mrozach) fronty z pleksiglasu.
Mam ten temat przetrenowany i stosuję takie rozwiązanie z powodzeniem.
Oczywiście mam też klatki hodowlane w pomieszczeniu zamkniętym (warsztatowym). Od wiosny do poźnej jesieni nie trzymam tam jednak ptaków. Warsztat potrzebny mi jest w tym okresie do pracy. Zimą zaś ptaszki mogą tam przebywać, bo z kolei nie ma tam mnie, tzn. jestem, ale tylko na czas karmienia ptaków.
Jakoś muszę sobie przecież z tą alergią radzić.

W roku 2016, jeszcze przed lęgami, dorobiłem kilka klatek bo też i ptaków mam więcej niż w roku poprzednim.
Tak więc.... na południowej ścianie woliery powiesiłem klatkę długą na 120 centymetrów z nadzieją, że dla pary szczygłów będzie w sam raz i że ptaki będą zadowolone.
Zabudowałem też co nieco południową ścianę budynku gospodarczego. Do tej pory miałem tam, pod wiatą, drewno i różne ogrodowe sprzęty. Okazało się, że znalazło się też miejsce dla dwóch klatek o długości 120 cm i dla sześcio klatkowego regału na tzw. pojedynki. Trzeba przecież mieć kilka ptaków w rezerwie, a czasem żal się dobrego ptaka pozbywać, chociaż nie ma dla niego partnera. br Poniżej zamieściłem klatki o których piszę, a które są mojego autorstwa w zakresie projektu i wykonania.

W roku 2017 wykonałem zabezpieczenia na gniazda zewnętrzne w wolierach, których zdjęcia zamieściłem poniżej. Niestety, dzikie zwierzątka (włącznie ze srokami) mogą nieźle narozrabiać.

Mój ogród 2016
Ponieważ nie tylko ptaki, ale i rośliny są dla mnie ważne, także ryby, postanowiłem więc umieścić w tym dziale parę zdjęć z mojego ogrodu.


Mój ogród 2017


Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.